Notice: Undefined offset: 51 in /home/shiaac/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /home/shiaac/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Undefined offset: 51 in /home/shiaac/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 613

Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /home/shiaac/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 613

گزارش نشستهای علمی شماره 40 و 39

سی و نهمین نشست علمی مرکز تخصصی شیعه شناسی در تاریخ 26/8/1398 در سالن نشست های این مرکز با حضور شیعه پژوهان برگزار شد.

سخنران این شماره از نشست، جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای دکتر مرتضی مداحی فارغ التحصیل دکتری از دانشگاه ادیان و مذاهب قم و نیز سطح چهار از موسسه بین المللی مطالعات اسلامی بودند.

دکتر مداحی با موضوع شیعه شناسی در فلسطین اشغالی، تاریخچه و معرفی برخی آثار به بیان جایگاه شیعه پژوهی و مطالعات شیعه شناسی در اسرائیل و در میان اندیشمندانی پرداخت که در حال حاضر در دانشگاه های اسرائیل مشغول تحقیق و تدریس در حوزه شیعه شناسی هستند.

استاد مداحی برخی از چهره های سرشناس و مطرح دانشگاه های اسرائیل و آثارشان که همگی در حوزه مطالعات شیعی و اسلامی بودند را برای شیعه پژوهان معرفی کرد که با استقبال خوبی مواجه شد.

به دلیل ضیق وقت، جلسه بعدی نشست نیز به ادامه همین موضوع اختصاص یافت. لذا در تاریخ 3/ 9/ 1398 نیز چهلمین شماره نشست علمی با حضور دکتر مداحی در ادامه مباحث جلسه قبل برگزار شد و در این جلسه نیز افراد دیگری از اندیشمندان غربی که در مطالعات شیعه پژوهی فعالیت دارند به همراه آثارشان معرفی شدند.